Yurtdışı Üniversite Eğitimi

Mix raced students walking around university campus. Young interracial people walking and standing near city building, talking to each other. Walking in city concept

Yurt dışında üniversite eğitimi almak, bir öğrencinin elde edebileceği en faydalı tecrübelerden biri olmanın yanı sıra, kişilik ve akademik gelişime de büyük katkılar sağlamaktadır. Bu sayede farklı bir ülkenin bir parçası olarak yaşamak, o ülke kültürünü yakından tanımak ve aynı zamanda çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler ile aynı sosyal ortamı paylaşmak mümkün olmaktadır.

Yurt dışında Üniversite Eğitimi Yapmanın Avantajları

Yurt dışında öğrenim gören öğrenciler, farklı bir kültürü tanımanın yanı sıra, belki de kendi ülkelerinde alacakları üniversite eğitiminden daha farklı bir eğitim alacaklardır. Türk öğrencileri için, Yurtdışı Lisans programlarında seçilen okul dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alıyorsa, YÖK tarafından da denklik sağlanmaktadır. Bu aşamada dikkate alacağımız dünya sıralamaları:

  • Times Higher Education
  • QS Top Universities

Bu da gösteriyor ki, yurt dışında alacağınız üniversite eğitimi, hem dünyaca tanınmış kurumlarca verilecek, hem de tanınırlığı ve bilinirliği kanıtlanmış ve dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu sizin diğer meslektaşlarınızdan birkaç adım ileride meslek yaşamına başlamanız anlamına gelecektir. Aynı zamanda, yabancı dilinizin yüksek bir seviyede olduğunu da göstermiş olacaksınız.

Yurtdışı Üniversite Kabul ve Başvurusu

Yurtdışı lisans eğitimi süresi ülkeden ülkeye farklılık gösterse de genellikle üç yıl sürmektedir (Avrupa ülkelerinde genellikle üç yıl, Amerika Birleşik Devletleri’nde genellikle dört yıl).

İstenen belgeler ülkeden ülkeye hatta üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de genel olarak öğrenciden istenen belgeler şunlardır:

  • Pasaport fotokopisi
  • Niyet mektubu
  • Akademik referans mektupları
  • Lise Diploması
  • İngiliz Dil Yeterliliği Sınav Belgeleri (TOEFL / IELTS gibi)
  • Banka referans mektubu
  • Öğrencinin özgeçmişi

Yurtdışında eğitim almak isteyen lisans öğrencileri için Woo Academia karar ve başvuru aşamasında doğru adres olacaktır. 20 yıldan uzun süredir üniversitede bu danışmanlığı yapmış olan akademisyen ekibimiz, seçtiğiniz hedefe ulaşmanızda en büyük destekçiniz olacaktır.

Yurtdışı Üniversite Başvuru Dönemi ve Tarihleri:

Ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle beraber genel olarak ilk başvurular Ekim ayında başlayıp, Ocak, Nisan veya Mayıs ayında tamamlanmaktadır. yapılmaktadır. Almanya ve Estonya’da Ocak ayında başlayan ilk randevular, Danimarka’da ise Mart ayında başlamaktadır. Amerika, İngiltere ve Avustralya’da ise, geç başvuru dönemleri, Ocak ayından, Haziran ayına kadar sürmektedir. Bu tarihleri mutlaka okul sayfalarından kontrol etmelisiniz. Seçeceğiniz ülke ve programa ilişkin Woo Academia ile görüşmeden karar vermeyiniz.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Bize Ulaşın
Türkiye Ofisi
Officium Beytepe 9. Kat No:105, Beytepe, Kanuni Sultan Süleyman Blv, 06800 Çankaya/Ankara
+90 (535) 662 88 66
+90 (312) 235 80 85
+90 (312) 235 80 86
+90 (536) 772 70 10
hello@woo.com.tr
Londra Ofisi
22 York House, Turks Row SW3 4TH
+44 7425 504403
london@woo.com.tr
Amerika Ofisi
4 Roosevelt Avenue, Bighamton New York, 13901
001 646 350 5936
newyork@woo.com.tr