BlogYurtdışı EğitimYurtdışı Üniversite EğitimiSık Sorulan Sorular: ALMANYA

2 Aralık 2019
View of Dresden, Germany. Street in historical center

ALMANYA’nın en ünlü üniversiteleri hangileridir? ALMANYA’nın en ünlü üniversiteleri; Technical University of Munich, Ludwig Maximilians University Munich, Humboldt University, Heidelberg University, Humboldt University ve RWTH Aachen University’dir.

  • ALMANYA’da üniversitelerde İngilizce eğitim veriliyor mu?

  ALMANYA’da özellikle üniversite seviyesinde İngilizce eğitim veren üniversiteler, çok fazla sayıda olmasa da, vardır. İngilizce eğitim veren okullara giriş için IELTS skoru 6 ve üzeri gereklidir.

  • ALMANYA’da hangi üniversite/bölümlerde İngilizce eğitim alabilirim?

  Universität Freiburg: Bachelor of Science (BSc) ve Bachelor of Arts (BA) bölümlerinde İngilizce eğitim vermektedir.

  Georg-August-Universität Göttingen: Moleküler Ekosistem Bilimleri Bachelor of Science (BS) diplomasını İngilizce eğitimle vermektedir.

  Universitat Leipzig: Amerika Kültürü ve Edebiyatı bölümünde Bachelor of Arts (BA) ve Fizik bölümünde Bachelor of Science (BSc) diplomaları İngilizce eğitimle verilmektedir.

  BAU International Berlin

  Bu Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde tüm bölümlerde eğitim ingilizcedir. Ancak yaklaşık olarak yıllık € 7.200 (~US$8,050) bir eğitim ücreti vardır. İşletme Yönetimi, Grafik Tasarım ve Görsel İletişim, Ürün Tasarımı ve İç Mimarlık ve Tasarım bölümlerinde Bachelors of Arts (BA) diplomaları İngilizce eğitimle verilmektedir.

  Rhine-Waal University of Applied Sciences

  Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler, Sürdürülebilir Turizm, ve Irk Çeşitliliği gibi pek çok bölümde ingilizce eğitim sunmaktadır. Eğitim için ekstra bir ücret yoktur, öğrenciler sadece sömestir ücretini öderler. (€302.88~US$340)

  • ALMANYA’da üniversite fiyatları ne kadardır?

  Özel Üniversiteler 20.000 Euro civarıdır, Devlet üniversiteleri ücretsidir.

  • ALMANYA’da okurken çalışabilir miyim?

  ALMANYA’da öğrenim görürken haftalık 20 Saatlik çalışma hakkınız vardır. Ücret yaklaşık saat başına 10-14 € dur.

   

  • ALMANYA’da üniversite bitince çalışma iznim var mı?

  Eğer ALMANYA’da mezun olduktan sonra kalmak istiyorsanız 3 ve 4. sınıflarda mutlaka bir şirkette yarı zamanlı iş bulmak çok faydalı olacaktır. Böylelikle mezun olduktan sonra vize alarak çalıştığınız şirkette tam zamanlı devam ederken 18 ay süreyle oturma izninizi uzatabilir ve iş aramak için uğraşabilirsiniz. ALMANYA’da çalışmak için gerekli belgeler, uzatılmış oturma izni başvurusu yapmanızı sağlar. Bun belgeler arasında pasaport, üniversite diploması ya da mezuniyet belgesi, sağlık sigortası, mali durumunuzu gösteren belgeler yer alır.

  • ALMANYA’da konaklama ücretleri ne kadar?

  ALMANYA’da konaklama ücretleri bulunulan şehre göre 600-1400 Euro arası değişmektedir.

  • ALMANYA’da üniversiteye girmek için şartlar nedir? ALMANYA’da üniversite eğitimi almak için Türkiye’de sınava girmek gerekli mi?

  ALMANYA’da üniversite eğitimi alabilmek için, mutlaka Türkiye’de üniversite sınavına girmiş, ve ALMANYA’da okumayı istediğiniz bölüme yerleşmiş olmanız beklenmektedir. Bunun yanı sıra, lise diploma ve transkriptiniz, İngilizce bölümler için IELTS skorunuz (en az 6), Almanca üniversite bölümleri için TESTDAF ya da DSH Sonucu (Başvuracağınız bölüme göre puanlama değişmektedir. Genel olarak B2, C1 seviye olmak gereklidir)

  • ALMANYA’da eğitim süresi ne kadardır?

  ALMANYA’da eğitim süresi 3 yıldır. Eğer hazırlık sınıfı okumanız gerekiyorsa, bu süre 4 yıl olur.

Bize Ulaşın
Türkiye Ofisi
Officium Beytepe 9. Kat No:105, Beytepe, Kanuni Sultan Süleyman Blv, 06800 Çankaya/Ankara
+90 (535) 662 88 66
+90 (312) 235 80 85
+90 (312) 235 80 86
+90 (536) 772 70 10
hello@woo.com.tr
Londra Ofisi
22 York House, Turks Row SW3 4TH
+44 7425 504403
london@woo.com.tr
Amerika Ofisi
4 Roosevelt Avenue, Bighamton New York, 13901
001 646 350 5936
newyork@woo.com.tr