BlogNeden Polonya’da Üniversite ???

22 Kasım 2019
Colorful Krakow Night. Cracow Old Town Main Market Square. Krakow, Poland, Europe.

Yurtdışında okumaya karar verdiniz ve seçtiğiniz ülke Polonya… Bu gerçekten doğru bir karar mı? Anlamak için Polonya’da lisans eğitimi sürecini maddeler halinde inceleyelim.

  • Yüksek Eğitim Kalitesi

Polonya’da 450 den fazla Yüksek Eğitim Kurumu bulunmaktadır. Bu kurumlarda eğitim görerek büyük başarılara imza atmış pek çok isim sayabiliriz.

Krzysztof Zanussi, Stanislaw Lem, Wislawa Szymborska ( Nobel Ödülü )

Jon A. P Kaczmarek  ( Oskar ödülü ) bunlardan sadece bir kaçıdır.

Polonya üniversiteleri seçeceğiniz bölüm için size geniş bir yelpaze sunar. Film okullarından, mühendisliğe, psikolojiden hukuğa kadar idealiniz her ne ise Polonya ihtiyacınıza cevap verecektir.

Polonya’da üniversiteden mezun olurken Avrupa Birliği Diplomanız olacak ve aldığınız bu üst düzey eğitim, dünyanın her yerinde size kapıları açarak, tercih edilen olmanızı sağlayacaktır.

  • Fiyatlar

Polonya’da okumak diğer Avrupa ülkelerine nazaran çok daha ucuzdur. Yıllık eğitim ücretleri 1.500 – 3.000 Euro aralığında seyretmektedir. Daha da büyük avantajınız ise yaşam giderleri konusundadır. Şehir merkezlerinde bile aylık 100 – 150 Euro’ya konaklayabilir, aylık toplu taşım kartınızı 25 Euro’ya alabilirsiniz. Havanın güzel gittiği dönemlerde ücret ödemeden kullanabileceğiniz halka açık ödünç bisikletler de eğlenceli bir seçenektir.

Polonya’da yaşamaya başlar başlamaz 3 Euro’ya sinema bileti almayı, 5 Euro’ya akşam yemeği ısmarlamayı çabucak keşfedecek, aktivitelerle dolu bir hayatı tutumlu yaşama sanatını J öğreneceksiniz.

  • Hareketli Öğrenci Hayatı

Hepimizin bildiği üzere öğrencilik sadece eğitimden ibaret değildir. Alacağınız yüksek kalitede eğitim kadar, bu süreçteki spor aktiviteleri, film-müzik festivalleri, gezmek ve hatta Partiler!!! İşte tüm bunlar yüzünden Polonya’ya hayır diyemezsiniz. Entellektüel yaşamı ve canlı ekonomisi göz önüne alındığında Polonya diğer Avrupa ülkelerine fark atmaktadır. Her yıl üniversiteler kendi bünyelerinde ‘Juwenalia’ adını verdikleri festival döneminde partiler, karnavallar düzenleyerek size asla unutamayacağınız bir şölen yaşatırlar.

  • Polonya – Erasmus Programı

1998 yılından beri Polonya, Erasmus Programına dahil olmuştur. Senelik 10.000 civarında öğrenci dünyanın her yerinden bu program çerçevesinde Polonya’da eğitime katılmaktadır. Bu oran dünya çapında yüksek bir rakamdır. Bu sayede, değişik ülkelerden ve farklı kültürlerden gelen bir arkadaş çevresi edinebilirsiniz. Kim bilir, ilerideki iş yaşamınızı o arkadaşlarınızdan birinin ülkesinde kurmaya karar verebilirsiniz…

  • Polonya Halkının Sıcak Kanlılığı

Polonya Halkı samimi, sıcak tavırlarıyla aslında biz Türkler’ den çok da farklı değildir. Bizler gibi yardım etmeye, yakın ilişkiler kurmaya canı gönülden hazırdırlar. Bundan dolayı Türk öğrenciler Polonya’ ya gittiğinde kaynaşma, alışma sorunu pek yaşamamaktadır.

Eveeet…Polonya’ya eğitim kalitesi, yaşam standartları, eğlencesi, kültürü, insan ilişkiler açılarından bakmış bulunuyoruz. Sonuçta söyleyebileceğimiz şey; “Haydi Üniversite’ye Polonya’ya gidiyoruz”.

Bize Ulaşın
Türkiye Ofisi
Officium Beytepe 9. Kat No:105, Beytepe, Kanuni Sultan Süleyman Blv, 06800 Çankaya/Ankara
+90 (535) 662 88 66
+90 (312) 235 80 85
+90 (312) 235 80 86
+90 (536) 772 70 10
hello@woo.com.tr
Londra Ofisi
22 York House, Turks Row SW3 4TH
+44 7425 504403
london@woo.com.tr
Amerika Ofisi
4 Roosevelt Avenue, Bighamton New York, 13901
001 646 350 5936
newyork@woo.com.tr