BlogAmerika’da Üniversiteye gitmek için 7 neden

22 Kasım 2019
Amerika

Son rakamlara göre Amerika 1.000.000 uluslararası öğrencinin okumak için tercih ettiği ülke. Haydi nedenlerine bir göz atalım.

  1. Dünyaca akademik bilinirlik

4000’in üzerinde üniversitesi olan Amerika, dünyanın en iyi üniversitelerine sahiptir. Kolejler ve üniversiteler geniş bir bölüm seçeneği sunmaktadırlar. Dünyanın başka ülkelerinde bulamayacağınız kalitede bölümlere sahip üniversiteler, dünya sıralamasında ilk 20’nin 16 sını ellerinde tutmaktadırlar.

  1. Akademik esneklik

Amerikan üniversiteleri, öğrencilerin ihtiyaçları ve isteklerine göre esnek seçenekler sunabilir. Öğrenciler lisans eğitimi esnasında, 2. senenin sonunda ana dal seçimi yapıncaya kadar çok farklı dersler seçme hakkına sahiptirler. Bu fırsat, öğrencilere ana dal seçimlerini tekrar gözden geçirme ya da çift ana dal seçimi yapabilme gibi şanslar doğurur.

  1. Kariyer fırsatları

Saygın üniversitelerden alınmış uluslararası geçerliliği olan bir diploma, öğrencilere geniş bir kariyer seçim imkanı sunar. Eğitim hayatı boyunca farklı tecrübeler de yaşayan öğrenciler, firmaların tercih edeceği adaylar haline gelirler.

  1. Araştırma ve eğitim fırsatları

Amerika üniversiteleri, öğrencilere farklı araştırma ve eğitim fırsatları sunar. Bir profesöre araştırmasında yardım ederek hem asistanlık yapılabilir hem de öğrenci merak ettiği konuda daha derin araştırma yapmak fırsatı bulabilir.

  1. Yüksek seviyeli teknoloji kullanımı

Amerika, hemen her konuda yüksek teknoloji kullanımına destek veren yapısını üniversitelere de yansıtmıştır. Neredeyse tüm üniversiteler son teknoloji ile donanmış olup, öğrenciler istedikleri bilgiye çok kolay şekilde ulaşabilir. Bu hem öğrencinin hayatını kolaylaştırır hem de araştırma ve geliştirmenin daha kolay yapılabilmesine olanak verir. Ayrıca öğrenciler, daima son teknolojiyi takip ediyor olurlar.

  1. Amerikan kültürü ve kampüs hayatı

Amerikan toplumu özgürlükçü düşünce yapısı ile fırsatlara ve eğlenceye açıktır. Amerika’da okumak öğrencilere farklı kültürleri aynı anda tanımak gibi kolay bulunamayacak bir fırsat sunmaktadır.

Üniversite hayatı sadece derslerden ya da ödevlerden ibaret değildir. Kampüs içinde öğrencilerin dahil olabileceği çok sayıda etkinlik vardır. Üniversite gazetesinde yazı yazmaktan, dans kulüplerine dahil olmaya kadar yapılabilecek pek çok ders dışı aktivite öğrencilerin hayat tecrübelerini arttırmalarına yardımcı olur. Ayrıca Amerikan Üniversitelerinin spor salonları da son derece kalitelidir.

  1. Uluslararası öğrencilere yardım ve destek

Yeni bir ortama, kültüre ve ülkeye alışmak zorlayıcı olabilir. Ayrıca kariyer fırsatları arasında seçim yapma, barınma, iş bulabilme gibi sorunlar baş gösterebilir. Ancak Amerikan Üniversiteleri bu konuda öğrencilere yardımcı olmaya gayret eder.

Bize Ulaşın
Türkiye Ofisi
Officium Beytepe 9. Kat No:105, Beytepe, Kanuni Sultan Süleyman Blv, 06800 Çankaya/Ankara
+90 (535) 662 88 66
+90 (312) 235 80 85
+90 (312) 235 80 86
+90 (536) 772 70 10
hello@woo.com.tr
Londra Ofisi
22 York House, Turks Row SW3 4TH
+44 7425 504403
london@woo.com.tr
Amerika Ofisi
4 Roosevelt Avenue, Bighamton New York, 13901
001 646 350 5936
newyork@woo.com.tr